خانه دوست داشتنی
مسجد بلال شهرستان زرند
قالب وبلاگ
نظر سنجی
به نظر شما کدام یک از اعمال خیر ثواب بیش تری دارد؟

شماره حساب ها

بانک ملت حساب به نام مسجد بلال شهرک امام خمینی:
2091851009
صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیا(ص) به نام مسجد بلال شهرک امام خمینی
5559
کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد

آموزش زبان انگلیسی

اگر تمایل به آموزش زبان انگلیسی دارید بر روی عکس زیر کلیک کنید تا حمایتی هم از مسجد بلال کرده باشید:
فروشگاه

سلام دوستان عزیز همه با هم ایه 28سوری مبارکه شوری راتلاوت کنیم به امید نزول رحمت دوست..

متن عربی

وهو الذی ینزل الغیث من بعد ما قنطوا وینشر رحمته وهو الولی الحمید

ترجمه فارسی

او كسى است كه باران سودمند را پس از آنكه مایوس شدند نازل مى‏كند و رحمت خویش را مى‏گستراند; و او ولى و (سرپرست) و ستوده است! (28)

ترجمه انگلیسی / English Translation

He is the One that sends down rain (even) after (men) have given up all hope, and scatters His Mercy (far and wide). And He is the Protector, Worthy of all Praise.

تفسیر 1

(28) (وهو الذی ینزل الغیث من بعد ما قنطوا و ینشر رحمته وهو الولی الحمید): (و اوست كه بعد از نومیدی خلق برایشان باران می فرستد، و رحمت خود راگسترش می دهد و اوست سرپرست ستوده شده ) (غیث ) یعنی باران به موقع كه آمدنش نافع است . می فرماید خداست كه باران را در زمانی كه مردم از بارش آن ناامید شده اند، ازآسمان نازل می كند و نعمت و رحمت خود را در بین مردم منتشر می سازد و از فیض ورحمت خود با فرستادن باران ، نباتات را می رویاند و میوه ها را به بار می نشاند، و او دربرابر این افعال جمیلش و سرپرستی نیكو و تدبیر شایسته ای كه نسبت به خلق می نمایدسزاوار ستایش است .

تفسیر 2

و ا و ست خد ا و ندی كه ناز ل میفر ما ید با ر ان ر ا از بعد آ نكه نا ا مید شده با شند و پهن میكند ر حمت خو د ر ا و ا و ا ست د و ست مهر بان. و هو ا لذی ینز ل ا لغیث مكر ر بیان شده كه كرهز مین سه ر بع آ نر ا آب ا حا طه كر ده و یك ر بع آن با رز ا ست كه از آب خا رج ا ست و آب به آن نمیر سد كه ر بع مسكو نش گو یند خد ا و ند بتو سط ا شعه شمس بخا ر ا تی از د ر یا ها میگیر د و بصو رت ا بر د ر می آ و ر د و بتو سط ر یاح ا بر ها ر ا سوق مید هد به ا طر اف و نقا طز مین و از هم می شكا فد و مو ا د ما ئیه آن ناز ل میشو د و تشكیل ر و د خا نه ها و نهر ها و چشمه ها و آ با ر مید هد و غیث با ر ان تندی ا ست د ا منه د ا ر كه میبا ر د بر ز مین و تلطیف هو ا می كند و تمام بشر و حیو ا نات از طیو ر و بها ئم و و حوش ا هلی و بری ا ستفا ده میكنند و تمام ا شجا ر و فو ا كه و حبوب ازز مین ر و ئیده میشو د و ا رز اق خلا ئق میگر د د جل ا لخا لق . من بعد ما قنطو ا كه خشكسا لی شده و حر ا رت هو ا شدت كر ده و گیاه ر و ئیده شده كه یكی از آ ثا ر معا صی همین ا ست كه تحبس قطر ا لسماء تفضل میفر ما ید كه فر مو د یحیی ا لا رض بعد مو تها و میفر ما ید و ما ا نز ل ا لله من ا لسماء من ماء فا حیی به ا لا رض بعد مو تها- بقره آ یه159 و غیر ا ینها از آ یات. و ینشر ر حمته نشر ر حمت ا ینست كه سر تا سرز مین ر ا می گیر د و تمام آ نچه د رز مین ا ست بهره خو د ر ا بر مید ا ر ند حتی كفا ر و مشر كین و فساق و فجا ر و ظلمه و ضا لین و مضلین حتی هو ام ا لا رض لكن ا ین نشر ر حمت د ر د نیا ست و لی د ر آ خرت مخصوص به ا هل ا یمان ا ست چنا نچه میفر ما ید و ر حمتی و سعت كل شیء فسا كتبها للذ ین یتقون و یؤ تون ا لز كوه و ا لذ ین هم ب آ یا تنا یؤ منون- ا عر اف آ یه155- و هو ا لو لی ا لحمید و لی صا حب ا ختیا ر ا ست كه متكفل تد بیر ا مو ر مو لی علیه ر ا میكند مثل و لی صغا ر و مجا نین و و لا یت كلیه د ر قر آن معین شده ا نما و لیكم ا لله و ر سو له و ا لذ ین آ منو ا ا لذ ین یقیمون ا لصلاه و یؤ تون ا لز كاه و هم ر ا كعون آ یه ر كوع: ما ئده آ یه60- و و لا یت مطلقهذ ا تیه مختص بخد ا ا ست و بقیه جعلیه ا ست چه مطلقه و چه خا صه مقیده و حمید كه تمام كا ر های ا و صحیح و بجا و بمو قع ا ست و سز ا و ا ر ستا یش ا ست

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


مسجد بلال،مسجدی است که برای ساخت آن به کمک شما خیرین خدادوست و خداترس احتیاج دارد.باشد که با همیاری شما عزیزان ساخت این مسجد آغاز و در زمانی اندک به پایان رسد انشاءالله.
ضمناً محل این مسجد در شهرک نسبتاً محروم امام خمینی در شهرستان زرند میباشد

حدیث
مهدویت
//* start of ashoora.ir mahdaviat* <
تصویر

لینک های مفید
ذکر امروز
لحظاتی با قرآن
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
حرم فلش - کد وبلاگ ثانیه شمار فلش
script type="text/javascript" src="http://parmissms.com/jquery.js"> 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic